منو
Kafsabi Zarin Tehran
خدمات نماشویی زرین
ارائه خدمات نماشویی، کفسابی و سنگ سابی در تهران و کرج
بهترین کیفیت خدمات و مناسب ترین قیمت در کل کشور
Namashoei Zarin kaf
Facade cleaning And Floor polishing Services
09126969115
خدمات نماشویی در تهران کفسابی و نماشویی زرین خدمات نماشویی در تهران و کرج پیچ و رولپلاک نما در تهران

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در تهران

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان
پیچ و رول پلاک نمای ساختمان به منظور محکم کردن سنگ نما جهت جلوگیری از سقوط بر سر افراد و عابرین و اجسام میباشد، سنگ های نما ساختمان ها در اثر گذشت زمان و با نفوذ مواد آلاینده و آب پشت سنگهای نما و یا در اثر یخ زدن آب پشت سنگ ها نما که در آن نفوذ کرده انجام میشود.
در این راستا ابتدا پیچ رول پلاک کار با طناب یا با داربست و با استفاده از دریل های مخصوص اقدام به پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما ها و چک کردن کلیه سنگها از لحاظ شل بودن میکند تا اگر لق بوده باشند سنگها را محکم کند.
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان سالار قبل از اجرای پیچ و رولپلاک نما یا محکم سازی سنگ نما یا سفت کردن سنگهای نما اول باید روش کاری که میخواهیم انجام دهیم مشخص شود اگر ساختمان شما دارای داربست بود میتوان با داربست پیچ و رولپلاک نما انجام داد ولی اگر داربست نباشد نیاز به راپل یا طناب مخصوص هست که بیشتر کار پیچ رولپلاک هم با طناب انجام میشود توجه داشته باشید که محکم سازی سنگ نما با طناب سخت تر از داربست است.
براساس استاندارد فاصله پیچ و رولپلاک های نصبی از هم باید ۵ سانتی متر باشد حال اگر سنگی اندازه اش ۶۰ سانتی متر بود باید دو پیچ نصب گردد تا به طور محکم در جای خود ثابت شود
عواملی که در ریزش و شل شدن نما را باعث می شوند
 • ۱) سهل انگاری و تجربه ناکافی سنگار نما: سنگ کار نما در موقع سنگ کاری نما نسبت سیمان و ماسه را به خوبی مخلوط نکرده و یا اینکه پشت سنگها را به طور کامل پر نکرده.
 • ۲) نفوذ آب به پشت سنگها که با منجمد شدن افزایش حجم پیدا کرده و سنگ نما را از جای خود خارج می کند ملات به تنهایی قادر به نگه داشتن سنگ نما در اثر افزایش حجم را نداشته و باید به کمک اسکوپ ها سیمی و گالوانیزه یا پیچ و رولپلاک گالوانیزه ۶ سانتی سنگ نما را در جای خود محکم کرد.
خدمات پیچ و رولپلاک
عواملی که در قیمت و هزینه پیچ و رولپلاک نما تاثیر دارد
 • ۱) ابعاد سنگها نصب شده همانگونه که در بالا هم بیان شد فاصله استاندارد پیچ و رولپلاک های نصبی در نما ۵۰ سانتی متر است اگر سنگ نما کوچک باشد اجرای پیچ و رولپلاک سخت و هزینه بیشتر میشود.
 • ۲) جنس سنگهای نما یا دیوار: سنگهایی سخت که میزان جذب آب کمتری دارنند معولا پیچ و رولپلاک کمتری نسیت به سنگها نرم و ابدوست دارنند از جمله سنگهای سخت میتوان به گرانیت و از جمله سنگهای نرم می توان به تراورتن اشاره کرد سنگ گرانیت در هر ۶۰ سانت یه پیچ نیاز دارد و سنگ نما تراورتن در هر ۴۰ سانت یک عدد.
 • ۳) قیمت پیچ و رولپلاک سنگهای شل شده با سنگهای افتاده تفاوت داد
 • ۴) ملات پشت سنگ نما توانایی نگه داشتن پیچ و رولپلاک را داشته باشد یا نه برخی مواقع ملات پشت سنگ در بعضی قسمتها خالی میشود و پیچ و رولپلاک کار باید قیمت های مختلف سنگ را برای یافتن یک قسمتی که بتواند پیچ در آن محکم شود را بیابد.
 • ۵) اینکه پیچ و رولپلاک با داربست انجام شود یا با طناب انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما اگرچه با داربست راحت تر است اما به دلیل گران بودن برای کارفرما بیشتر استفاده نمیشود و فقط موقعی پیچ و رولپلاک با داربست انجام میشود که داربست نصب شده از قبل در نما موجود باشد امروزه پیچ و رول پلاک با طناب بیشترین کاربرد را ایران و جهان دارد و میتوان گفت اگرچه سخت است ولی مقرون به صرفه ترین روش برای کارفرما و مشتریان پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب است.
خزینه کردن در پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟
خزینه کردن در پیچ و رولپلاک سنگ نما یک اصطلاح است که می توان به طور کلی به این صورت بیان کرد که خزینه کردن یعنی گشاد کردن سنگ توسط مته مورد نیاز به اندازه ای که گل پیچ (کله پیچ) داخل سنگ برود را خزینه کردن می گویند. معمولا تمام کارفرمایان عزیز از مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان می خواهند که خزینه صورت گیرد اما باید شرایط خزینه کردن وجود داشته باشد تا بتوانیم این کار را بکنیم زیرا در غیر این صورت ضریب ایمنی کار کم می شود.
خزینه سنگ نما در تهران
خزینه سنگ نما
آیا خزینه کردن در پیچ و رولپلاک نما با طناب کار درستی است یا خیر؟
برای اینکه بدانیم آیا خزینه کردن در پیج و رولپلاک سنگ نما کار درستی است یا خیر کارفرما می تواند با مطالعه ی بخش زیر تصمیم درست را بگیرد.
 • برای سنگ های با ضخامت 1.7 cm تا 2 cm به اندازه 2 mm تا 5 mm خزینه می شود.
 • اگر بیشتر از این مقدار پیچ خزینه شود (داخل شود) دیگر پیچ سنگی را نگه نخواهد داشت.
 • برای سنگ های با ضخامت بیشتر از 2 cm خزینه کردن مشکلی پیش نمی آید
 • ولی برای سنگ های کمتر از 2 cm بهتر است خزینه صورت نگیرد.
درباره با موضوع خیلی مهم خزینه کردن در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان همانطور که در بالا اشاره شد باید دقت داشت که سنگ مورد نظر که نیاز به پیچ شدن دارد دارای چه ضخامتی می باشد. در صورتی که ضخامت سنگ تا دو سانتی متر باشد خزینه کردن اشتباه صد درصدی است. پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب در تهران و کرج را به خدمات نماشویی زرین بسپارید.
آیا پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در ظاهر نما تاثیری دارد؟
درباره این موضوع که پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در ظاهر نما تغییری ایجاد می کند یا نه می توان اینگونه گفت که به دلیل گرد و خاک حاصل از دریل کاری نما نیاز به شستشو پیدا می کند و بهتر است مدیر ساختمان به این موضوع کمی توجه داشته باشند. اما درباره اینکه آیا زیبایی نمای ساختمان تغییری می کند می توان گفت خیر. زیرا با بتونه پوشش داده می شود. اما اگر با بتونه پوشش داده نشود فقط در دو طبقه اول ممکن است سفیدی پیچ کمی دیده باشد که زیاد مهم نمی باشد.
پیچ کردن سنگ نما برای چه سنگ هایی مناسب است؟
برای همه انواع سنگ های نما از قبیل تراورتن، مرمر، مرمیت رومی با ابزار بادبر و گرانیت یا حتی سرامیک هم مناسب است که روش پیچ کردن هر بسته به نوع سنگ و آن آن متفاوت است. به منظور استحکام بیشتر سنگ ها بعد از محکم کردن فاصله سوراخ هایی که روی سنگ زده می شود بر اساس نوع سنگ متفاوت است به عنوان مثال برای سنگ تراورتن که اغلب اندازه بزرگتری نیز دارد هر ۴۰ سانت یک سوراخ زده می شود و برای سنگ های مرمر که اغلب اندازه کوچکتری دارند هر سنگ ۲۰ در سی سانت یک پیچ بسته می شود.
انواع پیچ در پیچ و رولپلاک سنگ نما
معمولا مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما از سه نوع پیچ برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان استفاده می کنند. انواع پیچ ها که کاربردی می باشند به صورت زیر است.
پیچ های استیل :
 • پیچ های استیل از بهترین نوع پیچ ها هستند.
 • مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و خوردگی دارند.
 • قیمت این پیچ ها چندین برابر پیچ های گالوانیزه طلایی رنگ و پیچ فولادی می باشد.
 • به دلیل گران بودن این پیچ ها فقط با درخواست کارفرما و تقبل هزینه پیچ از این پیچ ها استفاده می شود.
پیچ های فولادی :
 • بعد از پیچ های استیل بهترین پیچ برای اجرا در نمای ساختمان هستند.
 • ساخته شده از فولاد درجه یک و گالوانیزه می باشد.
 • دارای رزوه های مناسب می باشد.
 • دارای گل پیچ مناسب برای راحتی در هنگام سفت کردن می باشد.
پیچ های گالوانیزه طلایی رنگ :
 • این پیچ ها از آهن ساخته شده و روکش گالوانیزه دارند.
 • قیمت بسیار پایین تری نسبت به پیچ های فولادی دارند.
 • معمولا بعد از گذشت 4 یا 5 سال زنگ می زنند.
 • استفاده از این پیچ ها اصلا توصیه نمی شود.
توصیه می شود در هنگام اجرای پروژه پیچ ها را چک کنید که از این نوع نباشد. حتما مدیر ساختمان چک کند و مراقب باشد که در هنگام اجرای کار از این پیچ استفاده نشود. متاسفانه در تبلیغات شرکت ها حتی به عنوان بهترین پیچ معرفی می شود.
رولپلاک مورد استفاده پیچ برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان
اگر بخواهیم تعریفی از رولپلاک داشته باشیم که کاربردش چیست می توانیم بگوییم که زمانی که بخواهیم پیچ را به جایی یا قطعه ای و … متصل کنیم که از استحکام آن مطمئن نیستیم و یا اینکه میخواهیم یک اتصال محکم داشته باشیم از انواع رولپلاک برای پیچ های مختلف استفاده می کنیم. رولپلاک هایی که عموما در بازار یافت می شوند عبارت اند از: رولپلاک های پلاستیکی، فلزی، فیبری، شاخک دار، پروانه ای، ساده، فیشر، خاردار، لبه دار و … .
مراحل پیچ و رولپلاک سنگ نما
پس از آماده سازی شرایط کار از جمله تهیه ابزار و مصالح مورد نیاز، تهیه سنگ نما و نصب داربست (در صورت نیاز) مراحل کار پیچ کردن سنگ نما به ترتیب زیر انجام می‌شود:
 • برداشتن سنگ های شکسته و معیوب و پاکسازی و زیرسازی
 • برشکاری سنگ
 • سوراخ کردن نما و دریل کاری
 • چسب سنگ زدن پشت سنگ و پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما
 • بتونه کاری و رنگ زدن محل سوراخ ها و پیچ ها
 • بندکشی و آب بندی نما
نمونه کار پیچ و رولپلاک نمای خانه شرکت خدمات نماشویی زرین با بیش از دو دهه تجربه و با دارا بودن کادر مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در در تمام نقاط کشور به ویژه استان تهران (شهر های تهران، اسلامشهر، گلستان، پاکدشت، پردیس، دماوند، پیشوا، رباط کریم، شهر ری، شمیران، شهریار، شهر قدس، قرچک، فیروزکوه، ملارد، ورامین و ...) و استان البرز (شهر های کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان، اشتهارد، فردیس، چهارباغ و ... ) میباشد.
شرکت خدمات نماشویی زرین آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان میباشد، جهت برقراری ارتباط با ما میتوانید در کلیه ساعات شبانه روز با شماره تلفن های موجود تماس حاصل بفرمائید.
شرکت خدمات نماشویی زرین
طراحی و پشتیبانی : پیشرو پروژه